Posao

Oglas za radno mesto: Data & Policy Analyst

*Oglas je istekao.

European Policy Centre (CEP) has announced the call to recruit for a Data & Policy Analyst position. We are looking for a responsible and result-focused professional, to work principally in the field of good governance and/or internal market/competitiveness. For more detailed information, please read below:

Scope of work:

  • Perform analyses (quantitative as well as qualitative) in several policy areas in CEP’s scope of work, primarily good governance and/or internal market/ competitiveness;
  • Provide advice on coordination, develop high level analyses and propose plans for policy development in these priority areas;
  • Regular analysis of the stakeholder landscape, identification of risks and mitigation measures, as well as design and preparation of project plans and proposals, under the guidance of CEP management;
  • Regular liaison with partners and stakeholders, as well as participation at events and high-level meetings.

Opširnije...

Poziv za podnošenje prijava za istraživača/icu (Young Professional Development Program)

* Poziv je zatvoren.

Think Tank Fund

Centar za evropske politike (CEP) poziva zainteresovane mlade stručnjake u oblasti društvenih i humanističkih nauka da se prijave na program stipendiranja šestomesečnog boravka i istraživanja (fellowship) u ovoj organizaciji kroz Think Tank Young Professional Development Program. Budući istraživač/ica će biti angažovan/a puno radno vreme u CEP-u, uz mentorstvo iskusnih viših istraživača/ica tokom čitavog šestomesečnog programa. Troškove stipendije za istraživanje snosi Think Tank Fund for Wider Europe u okviru Open Society Initiative for Europe (OSIFE).

O samom programu, kompletnim uslovima poziva, ponuđenim pozicijama, detaljima prijave i rokovima možete se informisati u sledećem dokumentu: Poziv za podnošenje prijava.

Više o CEP-u možete pronaći ovde.

Ukoliko ispunjavate kriterijume programa, uklapate se u jednu od ponuđenih pozicija, želite da steknete vredno iskustvo i razvijete istraživačke, analitičke i komunikacione veštine, ali i objavljujete stručne radove različitog tipa, molimo Vas da prijavu sa kompletnom dokumentacijom dostavite:

Dragani Bajić (dragana.bajic@cep.org.rs) najkasnije do 25. jula 2016.

Početak istraživanja: novembar 2016.

Oglas za radno mesto: Asistent/kinja za komunikacije i organizaciju događaja

* Oglas je istekao.

Centru za evropske politike potreban je asistent/kinja za komunikacije i organizaciju događaja, koji/a bi svojim radom doprineo/la postizanju ciljeva komunikacione strategije i širio/la ključne poruke CEP-a, podjednako ka svim ciljnim grupama.

Opis posla:

Od asistenta/kinje za komunikacije i organizaciju događaja se očekuje da bude angažovan/a na:

1. Administriranju profila organizacije na društvenim mrežama i komunikaciji sa javnošću putem ovih mreža:

  • predlaganje inovacija i davanje preporuka za unapređenje komunikacije putem društvenih mreža
  • analiza praćenosti društvenih mreža
  • svakodnevnom/redovnom postavljanju važnih vesti i informacija na CEP-ove stranice, praćenih zanimljivim vizuelnim rešenjima – infograficima, fotografijama, video zapisima;

Poziv za podnošenje prijava: CEP mlađi istraživač/istraživačica

*Poziv je završen.

Open Society Foundations

Da li ste nedavno završili master ili doktorske studije iz oblasti društvenih nauka na univerzitetu u nekoj od država članica OECD-a?

Da li želite da gradite svoju karijeru u Srbiji?

Da li ste zainteresovani da postanete deo CEP-ovog tima kao mlađi istraživač/istraživačica?

CEP je jedna od think-tank organizacija koja je pozvana da ugosti i mentoriše mladog istraživača/istraživačicu, poželjno državljanina Srbije, pod okriljem Think Tank Fund-a, Fondacije za otvoreno društvo (Open Society Foundation Think Tank Fund, OSF TTF). Budući istraživač/istraživačica CEP-a će u potpunosti biti uključen u istraživačke aktivnosti organizacije, uz mentorstvo iskusnih zaposlenih tokom čitavog šestomesečnog programa, a OSF TTF će snositi troškove stipendije za praksu. Molimo Vas da za više informacija pogledate sledeću stranicu.

Ukoliko ispunjavate kriterijume programa, uklapate se u jednu od pozicija koje nudi CEP, želite da doprinesete našem radu, dobijete neprocenjivo iskustvo i steknete veštine istraživanja i komunikacije, molimo Vas da kontaktirate Draganu Bajić (dragana.bajic@cep.org.rsdo 31. jula 2015. godine. Na naznačenu adresu pošaljite svoj CV na engleskom ili srpskom; motivaciono pismo u kojem ćete između ostalog navesti zašto Vas interesuje ovaj program, Vaše veštine i kvalifikacije kao i zašto sebe vidite u CEP-u; kao i po jedan pisani rad na engleskom i srpskom jeziku.

Nakon završetka procesa selekcije u CEP-u, samo jedan potencijalni mladi istraživač/istraživačica će imati priliku da podnese svoju prijavu OSF TTF-u (pogledajte uslove konkursa).

Početak prakse: novembar 2015. godine.

Rok za slanje prijave OSF TTF-u: 24. avgust 2015.

Oglas za radno mesto: Stručnjak za saradnju s medijima i komunikaciju u CEP-u

*Oglas je istekao.

CEP

Centru za evropske politike (CEP) potreban je stručnjak za saradnju s medijima i komunikaciju, koji bi svojim znanjem i iskustvom doprineo širenju ključnih poruka CEP-a, podjednako ka svim ciljnim grupama. Više o organizaciji na: http://www.europeanpolicy.org

Opis poslova:

Od stručnjaka za saradnju sa medijima i komunikaciju očekuje se da pokrije dve grupe poslova u CEP-u:

Odnosi s medijima:

  • Redovna direktna i posredna komunikacija i jačanje saradnje s medijima – kreiranje baze kontakata medija u državi i održavanje formalnih i neformalnih kontakata s ključnim medijima u zemlji i regionu, ali i prominentnim stranim medijima;
  • Organizacija medijski praćenih događaja CEP-a – priprema najava događaja i saopštenja za medije, pozivanje medija i komunikacija u vezi sa detaljima događaja, itd.;
  • Priprema izjava za medije na temu aktuelnih dešavanja ili aktivnosti CEP-a;
  • Prisustvo na medijski ispraćenim događajima i skupovima od značaja za CEP ili onim na kojima učestvuje rukovodstvo i/ili zaposleni organizacije.

Press

PAR Monitor