Posao

Oglas za radno mesto: Stručnjak za saradnju s medijima i komunikaciju u CEP-u

*Oglas je istekao.

CEP

Centru za evropske politike (CEP) potreban je stručnjak za saradnju s medijima i komunikaciju, koji bi svojim znanjem i iskustvom doprineo širenju ključnih poruka CEP-a, podjednako ka svim ciljnim grupama. Više o organizaciji na: http://www.europeanpolicy.org

Opis poslova:

Od stručnjaka za saradnju sa medijima i komunikaciju očekuje se da pokrije dve grupe poslova u CEP-u:

Odnosi s medijima:

  • Redovna direktna i posredna komunikacija i jačanje saradnje s medijima – kreiranje baze kontakata medija u državi i održavanje formalnih i neformalnih kontakata s ključnim medijima u zemlji i regionu, ali i prominentnim stranim medijima;
  • Organizacija medijski praćenih događaja CEP-a – priprema najava događaja i saopštenja za medije, pozivanje medija i komunikacija u vezi sa detaljima događaja, itd.;
  • Priprema izjava za medije na temu aktuelnih dešavanja ili aktivnosti CEP-a;
  • Prisustvo na medijski ispraćenim događajima i skupovima od značaja za CEP ili onim na kojima učestvuje rukovodstvo i/ili zaposleni organizacije.

Komunikacija:

  • Vođenje zvaničnog sajta organizacije – pisanje izveštaja o događajima i aktivnostima CEP-a i njihovo postavljanje na sajt, uređivanje grafičkih, vizuelnih i tekstualnih sadržaja sajta, itd.;
  • Uređivanje svih publikacija CEP-a – tekstova i materijala na sajtu organizacije , uključujući tromesečni bilten, kao i štampanih publikacija (studija, sižea javne politike, itd.);
  • Komunikacija s grafičkim kućama i štamparijama za potrebe pripreme/štampanja CEP-ovih publikacija;
  • Vođenje profila organizacije na društvenim mrežama i komunikacija sa širom javnošću putem ovih mreža – svakodnevno/redovno postavljanje važnih vesti i informacija na CEP-ove stranice, praćenih zanimljivim vizuelnim rešenjima – infograficima, fotografijama, kratkim video zapisima, itd;
  • Predlaganje i uvođenje inovacija u načine i sredstva komunikacije CEP-a sa svim ciljnim grupama – kreiranje novih, vizuelno privlačnih rešenja, otvaranje profila na novim društvenim mrežama, itd.

Uslovi:

  • Završene osnovne studije: novinarstva/za medije i komunikaciju/za odnose s javnošću ili neke srodne društvene nauke; master studije u navedenim oblastima su prednost;
  • Odlično znanje govornog i pisanog srpskog i engleskog jezika;
  • Razumevanje i iskustvo u upravljanju društvenim mrežama – odlično poznavanje mreža Facebook i Twitter je preduslov, dok je poželjno poznavanje drugih društvenih mreža (LinkedIn, Instagram, itd.);
  • Prednost će imati kandidati s 1-2 godine iskustva u radu s medijima.

Molimo sve zainteresovane kandidate da pošalju svoju prijavu, u kojoj će priložiti svoj CV na srpskom jeziku i izjavu interesovanja (do 300 reči) na engleskom jeziku, Jovani Knežević na adresu elektronske pošte (email): jovana.knezevic@cep.org.rs

Rok za prijave: 15. avgust 2015. godine, do 17.00h

Press

PAR Monitor